Webové stránky 

Webové stránky
tvorba webu
webdesign

 

Volejte, pište, faxujte
tel: 541 216 890
fax: 541 217 163
e-mail: poptavka@enweb.cz
každý pracovní den 9:00 - 16:00 hod.
Proč weby od nás?
 • ekonomické nebo nadstandardní webové stránky
 • profesionální zpracování a marketingové vedení webové stránky
 • analyzujeme Vaše potřeby a potřeby Vašich zákazníků, které aplikujeme na nové webové stránky
 • stálý a dostupný servis webové stránky
 • udržujeme Vaši pozici na vyhledávačích a dáváme doporučení, jak investovat do internetové reklamy
 • aplikujeme internetovou reklamu

Jak připravit podklady

V tomto článku naleznete většinu odpovědí na Vaše otázky, jak by jste měli připravovat podklady, tak abychom vzájemně zvládli zpracování Vaší webové stránky v co nejkratším čase a mohla Vám začít přinášet první zákazníky.

Webové stránky - Podklady

Struktura webové stránky - podstránky

Webové stránky by měly mít jasnou, jednoduchou a srozumitelnou strukturu jednotlivých podstránek. Člověk, který tyto Vaše stránky navštíví, by měl na první pohled být schopen intuitivně nalézt informaci, kterou k Vám přišel hledat, tedy jestli vyřešíte jeho problém.

Základní schéma by tedy mohlo vypadat podobně jako níže uvedené
 • Úvod
 • Služby
  • Zpracování webových stránek
  • zpracování logotypu
 • Obchodní podmínky
 • Kontakty

Texty pro webovou stránky

Texty připravujte věcně. Snažte se vyjádřit myšlenku v krátkých srozumitelných větách. Struktura podstránek by měla odpovídat důležitosti předávané informace. To znamená nejprve nadpisy větší důležitosti, následně texty k hlavnímu nadpisu a dále nadpisy nižší důležitosti a jejich texty.

Pokud chcete, aby Vaše stránky byly co nejlépe připraveny pro možnou optimalizaci pro vyhledávače (SEO), je nutné psát v souvislostech a vazbách na požadovaná klíčová slova. Jednoduše není možné optimalizovat webové stránky na klíčové slovo, které na stránce není obsaženo resp. možné by to bylo, ale cesta, která by vedla k cíli, by byla značně neefektivní.

Při realizaci textu platí, že jednu podstránku je optimální zaměřit na 3-4 klíčové slova. Texty umísťujte do textových souborů DOC nebo DOCX viz. níže vzor ke stažení.

Obrázky pro webovou stránku

Obrázky jsou nedílnou součástí webových stránek a dokreslují text, který předává nosnou informaci. Důvodem pro použití fotografií je zlepšení představy Vašich zákazníků o Vašich službách nebo produktech.

Obrázky připravujte ve dormátech JPG nebo PNG s maximální velikostí forografií 1200x1024 px. Větší fotografie s ohledem na zachování kompatibility s monitory s nižšími rozlišeními nejsou nutné.

Výsledné obrázky můžete umístit společně s textem do DOC souboru nebo připravit komprimovaný soubor ZIP, RAR, do kterého umístíte jak DOC soubor, tak obrázky JPG nebo PNG. Pomoci Vám může program WinRAR (více: stránky WinRAR)

Formuláře pro webovou stránku

Abychom Vám mohli vytvořit do Vaší webové stránky formuláře, ze kterých Vám budou zákazníci posílat dotazy, je nutné každý formulář identifikovat, do které podstránky bude umístěn a jaké bude obsahovat položky. Nejlepší bude asi praktický příklad, který je uveden níže ve vzoru ke stažení.

Jak předat podklady

Podklady (texty, obrázky) umístěné do textových DOC (DOCX) nebo komprimovaných ZIP, RAR souborů se předávají dvěma způsoby. Prostřednitvím formuláře, který je umístěn na všech produktových podstránkách, nebo prostřednictvím elektronické komunikace - e-mailu.

Dodané podklady jsou námi vždy zkontrolovány a v případě nedostatků nebo nesrozumitelnosti budete kontatkováni našim pracovníkem na e-mail nebo na telefon a budete upozorněni na části, které je třeba opravit nebo doplnit. Jak umístit DOC, JPG a PNG soubory do komprimovaného souboru se dočtete na stránkách výrobce software např. WinRAR, kde také je možné software stáhnout k odzkoušení případně zakoupit plnou verzi.

Vzor ke stažení

stáhnout vzorový DOC

Kam dál:

enWeb - Ekonomik - ekonomické webové stránky s individuálním zpracováním designu.
enWeb - Profík - individuální zpracování webové stránky s neomezeným počtem podstránek.

 
Webové stránky provozuje: enDetail, s.r.o. | Králova 279/9 | 616 00 Brno | tel: 541 217 160 | fax: 541 217 163